Teknoloji

WhatsApp, “Sohbet Kilidi” adlı yeni özelliğini duyurdu: WhatsApp Sohbet Kilidi nedir?

Mesajlaşma uygulaması için WhatsApp Sohbet Kilidi Adlı yeni bir gizlilik özelliği duyuruldu Adından da anlaşılacağı üzere bu özellik, uygulamada istediğiniz sohbet dizilerini gizleyebilen parola korumalı özel bir klasör sunuyor. Bu özellik, örneğin telefonunuzu aralıklı olarak bir başkasına verdiğinizde ve sohbetlerinizin okunmasını istemediğiniz durumlarda işinize yarayabilir.

WhatsApp sohbet kilitleme özelliğini kullanmak için ilgili sohbet sayfasında kullanıcı veya grup ismine dokunmanız ve o zaman Sohbet Kilidi seçeneğine dokunmanız gerekir . Tüm bilinmeyen sohbetleri içerecek şifre korumalı klasörü WhatsApp gelen kutusu ekranının üst kısmında bulabilirsiniz. Ancak, klasörü görmek için önce gelen kutusu ekranının üstünden aşağı çekmeniz gerekecek.

Sohbet Kilidi şu anda başka parola gerektirmez ve telefonunuzun biyometrik veya PIN gibi yerleşik kimlik doğrulamalarını kullanır. WhatsApp, Chat Lock özelliği için cihaz güvenliğinden bağımsız olarak klasöre özgü bir parola oluşturma yeteneği de dahil olmak üzere önümüzdeki aylarda yeni güncellemeler sunacağını söyledi. Ayrıca yardımcı cihazlara Sohbet kilidi özelliği de getirilecek.

WhatsApp’ın son sohbet güncellemeleri arasında, Android cihazlarda mesaj düzenleme özelliğinin tanıtımı da var. Ek olarak şirket, Wear OS çalıştıran akıllı saatler için anlık mesajlaşma uygulamasının bir sürümünü test ediyor. Ayrıca uygulamada istenmeyen aramaları engellemek amacıyla WhatsApp, kullanıcıların bilinmeyen arayanları belirlemesine yardımcı olacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Truecaller ile çalışır.

haberortakoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu