Haber

Almanya Devlet Bakanı Roth, Rammstein kümesiyle ilgili iddiaların netleştirilmesini istedi

Roth, Alman Haber Ajansı DPA’ya müzik, kültür ve diğer alanlarda cinsel taciz ve istismara yer olmaması gerektiğini söyledi.

Bazı genç kadınların yaşadıklarını açıkça dile getirme cesaretini göstermelerinden memnun olduğunu belirten Roth, Rammstein ve rock grubu solisti Till Lindemann’a yönelik suçlamaların ciddiye alınması ve hızlı ve kapsamlı bir şekilde netleştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Almanya’daki bazı siyasetçiler de konserlerde davranış kurallarının getirilmesini ve kadınlar için koruma alanlarının oluşturulmasını talep etti. Öte yandan DPA’nın haberine göre Rammstein kümesi, Till Lindemann aleyhindeki iddiaların araştırılması için bir avukat bürosu görevlendirdi.

İddiaları yalanlayan Rammstein grubundan yapılan açıklamada, tezlerden etkilendikleri ve konuyu ciddiye aldıkları belirtilerek, “Taraftarlarımızın kendilerini rahat hissetmelerinin bizim için önemli olduğunu söylüyoruz. Konserlerimizde sahne önü ve arkası güvende.”

Rammstein grubunun Litvanya’nın Vilnius kentinde verdiği konserin ardından bazı kadınlar sosyal medya paylaşımlarında özellikle Lindemann’a yönelik suçlamalarda bulundu. Konserler sırasında genç kadınların seçilerek konser sonrası eğlenceye katılıp katılmayacaklarının sorulduğu bildirildi. Kuzey İrlandalı Shelby Lynn (24) sosyal medyada yaptığı paylaşımda, Vilnius’ta verdiği konserin ardından kendisine uyuşturucu verildiğini ve cinsel tacize uğradığını iddia etti.

karsiyakaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu